До следующего забега осталось

Хотите участвовать? ОСТАВЬТЕ ЗАЯВКУ

СМИ о нас

 • “В субботу, 23 мая, в Киеве на Оболонской набережной состоялся необычный забег мужчин с женами (девушками, знакомыми) Wife carrying in Ukraine.

  Особенность была в том, что женщины должны были быть от 17 лет, весом не менее 49 килограммов, а мужчины должны были держать их на плечах или на руках, передает ТСН.

  По условиям, участники пробежали 253-метровую дистанцию с различными препятствиями — песком, небольшим озером глубиной один метр и тому подобное. Победителю пообещали пива столько, сколько будет весить на его плечах женщина. За само участие в забеге нужно было заплатить 200 грн.

  В этом году соревнованиям Wife carrying исполняется 20 лет, а начали их в Финляндии.” - ТСН 2015

 • «У Києві відбувся чемпіонат з забігу з жінками. Чоловіки пробігали дистанцію з перепонами у 200 метрів, тримаючи на плечах свою дружину або дівчину. Цей вид спорту став традиційним у Фінляндії, де змагання з «wife carrying» (з англ. «піклування про жінку») проходять двадцятий рік поспіль.» - Радіо Свобода 2015
 • “У світі це заняття ще називають Уайфкеррінг, яке є популярним у багатьох країнах Європи, Америки, Азії. Зародився Уайфкеррінг у 90-х минулого століття у Фінляндії, у містечку Сонкаяврі.
  За легендою, зачинателем екзотичного виду спорту виступив фінський розбійник, що мешкав у ХІХстолітті, Ронкайнен.
  Кандидатури у свою банду він відбирав на змаганнях з подолання перешкод з вантажем на плечах. Тільки тоді це були не дружини, а мішки з зерном.
  З 1995 року в Сонкаяврі щорічно проходять популярні чемпіонати світу. У них беруть участь спортсмени, що стали чемпіонами своїх країн. Це США, Німеччини, Великобританії, Естонії, Австралії, Австрії, Ірландії та ін. ”
  - УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ
 • “ЛЬВІВ-КИЇВ. 17 грудня. УНН. Сьогодні у Львові на площі перед пам’ятником Івану Франку чоловіки зі своїми дружинами брали участь у відбірному етапі перед чемпіонатом України “Забіг з дружинами”, інформує кореспондент УНН.
  Участь у змаганнях взяло шість пар. Серед учасників турніру була також пара із Фінляндії, однак, як вдалось дізнатись кореспонденту УНН, вони не є сімейною парою, а лише друзі.
  Переможцем цьогорічного забігу з дружинами стала пара із Фінляндії.”
  - УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ

Традиции переноса жен достаточно древнии и берут свое начало еще в Средневековье. В наши дни – это развлечение, которое начало проводится в Финляндии в 1995 году и стало  национальным видом спорта.

Забеги с женами популярны во всем мире!
Пора и Украине присоединится к международным состязаниям!)
- Руслан Гайдай